Схема розташування земельної ділянки
Схема земельної ділянки
Земельна ділянка є частиною земної поверхні, яка має межі, певне місце розташування, форму і площу. Кожна ділянка має свою правову форму, а інформацію про неї та власника внесено до єдиного Державного земельного кадастру та присвоєно кадастровий номер.
Що таке схема земельної ділянки? І навіщо вона потрібна?
Це план території, що складається на основі топографічної зйомки у певному масштабі. Традиційно застосовується масштаб пятисотки (1:500). План розташування земельної ділянки необхідний для вивчення всіх об’єктів, що знаходяться на його території або плануються зводитися. Також на схемі обов’язково відображаються червоні лінії, які позначають відстань від одного елемента до іншого або від самих об’єктів до меж ділянки. Важливе місце на плані території займають комунікаційні лінії, які проходять через ділянку та відображаються у нашому плані.
План схема земельної ділянки не є самостійним документом, це частина технічної документації. Як окремий документ немає юридичної сили, як інші геодезичні документи. Але при цьому через відсутність схеми ви не зможете оформити жодне будівництво. Наявність плану є обов’язковою складовою, щоб отримати дозвіл на будівництво будівлі або споруди.
Звернемо увагу, що план містить як зображення у вигляді графіку, та й текстовий опис. Така складова докладно інформує основні характеристики території, де проводяться роботи. Тобто це технічне обґрунтування будівельних робіт. Буде перевагою якщо опис міститиме інженерні особливості, які важливо враховувати при зведенні нової будівлі.
Важливою інформацією, яку необхідно відобразити у плані є:
- межі території;
- комунікації, що проходять дільницею;
- наявні об’єкти;
- насадження на місцевості;
- підземні води.
В основному план (схема) меж земельної ділянки складається для надання до певних органів управління. Залежно від напряму структури інформація може незначно відрізнятися. Тому спочатку фахівцям потрібно розуміти, хто є замовником. Список інформації для фізичної особи набагато менший, ніж для юридичних.
Які бувають плани
План, що використовується в кадастрі, необхідний у процесі земляних робіт та складання технічної документації. В результаті проведення таких робіт ви за крок від отримання кадастрового номера. Інформація, що використовується, ґрунтується на загальних характеристиках. Технічну інформацію у разі вивчати необов’язково.
Важливо, що такий план не має терміну дії. Він діє рівно стільки, скільки документальна інформація відповідає реальним даним.
Топографічний план – обов’язкова умова для проектування. Він відображає максимальну інформацію про наповнення земельної ділянки (що являє собою рельєф, які вже є споруди і т.д.). У топоплані необхідно вказати межі, де дозволено розміщувати нові об’єкти.
Цей документ, якщо порівнювати з іншими геодезичними матеріалами, виконується швидко та без особливих зусиль. Головне володіти всіма показниками та точними даними.
Ситуаційна схема розташування земельної ділянки інформує про повний набір даних. Адже від правильного прочитання топографічного плану залежить швидкість складання повного комплекту технічної документації.