Потрібна геодезія для суду ?

Часто в процесі судових розглядів доводиться стикатися з геодезичним аудитом – геодезичною експертизою. Коли необхідна Геодезія для суду  проводиться комплекс заходів, який визначає точність виконання геодезичної зйомки на об’єкті, і звіряє, чи відповідають вихідні дані з результатами проведеної експертизи.

Найчастіше в ході таких розглядів вирішуються питання землі, встановлення меж і межової території. Проводяться виміри та визначається відповідність тими даними, які вказані в кадастровому плані, архітектурному. Для вирішення таких питань суд залучає організації, які виступають незалежними експертами – вони мають сертифікати та займаються веденням відповідної діяльності. Мають необідне геодезичне обладнання та досвід у виконанні геодезичних робіт.

геодезія для суда

Геодезична експертиза

Геодезична експертиза може бути позасудової та судової. Якщо експертиза позасудова, її проводять згідно з договором між господарем ділянки та експертною організацією. Судова експертиза призначається в тому випадку, коли необхідно розібратися між сторонами: це стосується питань правомірності споруди, суперечок земельних розділів або меж ділянок. В такому випадку тільки суд приймає рішення, що буде підлягати геодезичній експертизі.