Оцінка земельної ділянки в Дніпрі

Власники земельної ділянки знають, що на сьогодні жодна маніпуляція з ділянкою неможлива без оцінки земельної ділянки. Для того щоб подарувати, продати або успадкувати земельну ділянку необхідно оцінити землю в грошовому вираженні. Однак не всі розуміють, що це взагалі таке, навіщо вона потрібна, як і ким здійснюється.Оцінка землі буває різною, тому варто розібратися який тип і в яких ситуаціях застосовують, і на що впливає розмір оцінки (оцінна вартість).

Що таке оцінка землі?

Оцінка земельної ділянки в Дніпрі – це встановлення дійсної вартості землі, для визначення її мінімальної вартості. Ще таку ціну називають ринковою, тобто найбільш вірогідною. Така процедура допомагає визначити підсумкову ціну продажу або здачі ділянки в оренду. Ціна буде залежати від розташування даної території, від попиту та інших пропозицій на ринку. Але ціна не повинна бути більше, ніж витрати на покупку подібного іншої ділянки, який буде еквівалентний першому.

Фактори, які впливають на підсумкову ціну оцінки землі:

  • співвідношення попиту і пропозиції, як в кількісному, так і якісному еквіваленті;
  • місце розташування: наявність інфраструктури (супермаркети, аптеки, лікарні, школи), транспортна розв’язка;
  • геодезичні послуги;
  • склад комунікацій і здатність приєднатися до основних мереж;
  • зовнішні умови: екологія, рельєф, заповідники і рекреаційні зони.

Тільки повне дослідження і геодезичні роботи дозволять оцінити затребуваність земельної ділянки, визначити його корисність для оренди під конкретні потреби (будь то споруда об’єкта або ж земля для сільгоспугідь).

Роль геодезиста достатньо важлива при оцінці вартості земельної ділянки: саме геодезичні вишукування і допоможуть встановити, яка ситуація з рельєфом, спрогнозувати витрати, які будуть пов’язані з можливим проектом на даній ділянці.

Оцінка земельної ділянки – це частина реєстру землі України, яка необхідна: 1) для розуміння її цінності серед території та інших природних ресурсів країни; 2) щоб визначити розмір грошової плати за ділянку землі.
Об’єктом оцінки виступає обмежену ділянку під будівництво або сільськогосподарське призначення, а також ділянки промислового або комерційного призначення.