Сервітут Дніпро

6.3 Сервітут6.3 Сервітут

Сервітут. Що це таке, види, як встановлюється та оформляється

Поняття земельного сервітуту чітко прописане у Цивільному кодексі України. Так, відповідно до глави 32, під сервітутом слід розуміти право експлуатації чужого майна. При цьому встановити це право можна на земельну ділянку, природні ресурси чи нерухомість.

В законі України “Про землеустрій”, а саме в статті 55-1 йдеться про зміст технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту.

а) пояснювальну записку;

б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації;

в) кадастровий план земельної ділянки із зазначенням меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту;

г) матеріали польових геодезичних робіт;

ґ) копії документів, що є підставою для виникнення прав суборенди, сервітуту.

Публічна кадастровая карта

Правовідносини, пов’язані із земельним сервітутом регламентується Земельним кодексом. Виходячи зі статті 99 сервітуарій (він же власник або користувач ділянки землі) має право вимагати встановлення на суміжній ділянці сервітуту таких видів:

  • перетин ділянки на велосипеді або пішки;
  • використання існуючого шляху для проїзду транспортним засобом;
  • прокладання та експлуатація ліній електропередач та інших комунікацій;
  • забір води з водойми (природної) і доступ до цієї водойми;
  • випас худоби біля водойми і прогін його наявною дорогою;
  • встановлення інших сервітутів.

Важливо! Попри існування договору сервітуту, власник не обмежений у своїх правах на земельну ділянку. Він може його продавати, здавати у найм чи дарувати. Але навіть якщо у земельної ділянки змінюється власник, договір сервітуту не припиняє діяти та він не може бути відчуженим.

Оформлення договору сервітуту дозволено виключно власнику чи користувачеві ділянки землі. Інші особи не можуть його оформити.

Присвоєння кадастрового номера