Приватизація дачної ділянки 2024

Приватизация земли в Украине. Сколько стоит приватизация земли в Украине в 2021-2022 годуПриватизация земли в Украине. Сколько стоит приватизация земли в Украине в 2021-2022 году

Як приватизувати дачну ділянку?

Багато хто з тих, хто живе у квартирі, хоче мати дачну ділянку. Адже дача – місце, де можна відпочити від міської метушні, побути на свіжому повітрі та чудово провести час у сімейному колі чи колі друзів. Багато хто купує дачні ділянки, проте насправді в Україні отримати його можна безкоштовно. Звичайно, варто чітко розуміти, які документи для цього потрібні та куди звертатися для приватизації дачної ділянки або геодезії дачної ділянки. І хоч сама приватизація є безкоштовною, все ж таки витрат, пов’язаних із самим процесом не уникнути.

Процес безкоштовної передачі землі

Таке поняття як “приватизація” не передбачене у Земельному законодавстві України. Але якщо вивчити інші законодавчі акти країни, то під приватизацією вважатимуться безплатну передачу земельної ділянки з державної власності у приватні руки. Багато хто стикався з приватизацією квартири. Адже раніше багато сімей отримували їх від держави, а згодом оформили право власності. Що ж до земельної ділянки, то вона може перейти у володіння до приватної особи лише шляхом безоплатної приватизації.

Граничні норми приватизації земельних ділянок

Вирішивши приватизувати дачу, насамперед необхідно розуміти, що неможливо отримати у власність ділянку будь-якого розміру. Питання площі чітко регламентується ст. 121 Земельного кодексу України. Згідно з цією статтею, безкоштовно можна приватизувати дачну ділянку, площа якої:

  • не більше ніж 0,12 га – для ведення садівництва;
  • до 0,25 га – для будівництва будинку на присадибній ділянці у сільській місцевості;
  • до 0,1 га – для будівництва будинку на присадибній ділянці у місті.
  • до 0,12 га – для будівництва дачного будинку.

При цьому варто пам’ятати про те, що якщо приватизація земельної ділянки з одним цільовим призначенням, громадянин має право на приватизацію іншої ділянки для іншої мети. Якщо говорити простіше, то приватизувавши ділянку для садівництва, можна приватизувати ще одну ділянку для зведення дачного будинку. Для цього необхідно звернутися із заявою до уповноважених органів.