Узаконити дачний будинок в Дніпрі у 2024 році

Вступ

Відповідно до чинного законодавства у зв’язку з воєнним станом в Україні, власники дачної земельної ділянки, які не мають право власності на нерухоме майно або державного акту на землю, не зможуть присвоїти кадастровий номер на дачну ділянку. Власники у яких на руках є лише документ про те, що він є членом садового товариства, також не дасть право присвоїти кадастровий номер земельній ділянці.

Підстава заборони

Ця заборона має підставу в пункті 5 пункту 27 розділу Х Земельного кодексу України, який був змінений Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель.

Однак, слід зазначити, що дана заборона не стосується передачі земельних ділянок у приватну власність власникам об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що знаходяться на таких земельних ділянках. Також вона не поширюється на безоплатну передачу громадянам України земельних ділянок, які були передані до набуття чинності Земельним кодексом України.

Причина відсутності документів на дачні будинки?

Як відомо, значна частина об’єктів житлового фонду ще офіційно не введена в експлуатацію, відповідно, такі об’єкти не мають право власності. Особливо це стосується дачних будинків і сучасних житлових котеджів, розташованих на землях, призначених для садівництва. Іншими словами, в садових товариствах.

Проблема нелегального житла існує у двох основних типах нерухомості:

  • Дачі або садові будиночки, які були побудовані «при СОЮЗІ» або в 1990-х роках. Свого часу більшість дачників просто приватизували земельні ділянки, а самі будівлі «якось не дійшли руки».
  • Сучасна котеджі. Тут справи йдуть інакше. Люди порушують закон, свідомо виконуючи будівельні роботи без необхідного дозволу. Це пов’язано з надзвичайно заплутаними та нечіткими правилами офіційного процесу отримання всіх цих дозволів. І в процесі потрібно заносити«кому це потрібно».

В результаті у нас є багато нерухомості яка фактично є, а за документами – тільки пусті земельні ділянки. Тоді постає питання – в чому проблема? Навіщо потрібно узаконення своєї нерухомості?

Як узаконити дачний будинок або садовий будинок в Дніпрі у 2024 році?

В Дніпрі узаконення дачного або садової будівлі відбувається у формі єдиної реєстрації. Однак він має відповідати чинній амністії, ми розглянемо дієву процедуру узаконення в місті Дніпро.

Дачний або садовий будинок збудований в період до 5 серпня 1992 року.

Будинки, збудовані раніше зазначеної дати, не потребують введення в експлуатацію. Вони одразу реєструють право власності. Процес реєстрації таких речей передбачає розробку технічного паспорта та реєстрацію права власності та отримання витягу з реєстру нерухомого майна.

Якщо ви є власником дачного або садового будинку і пішли за схемою легалізації без будівельного паспорта, то БТІ, швидше за все, попросить надати довідку від голови садівничого товариства («дачного кооперативу»). У ньому вказується приблизний квадратний метраж будинку та приблизний рік його будівництва.

Якщо потрібна довідка для голови садівничого товариства (тобто дачного кооперативу), то ось приклад:

Цією довідкою підтверджую, що ПІБ (паспорт______, виданий ______) є членом садівничого товариства «______» і згідно ______ є власником земельної ділянки для ведення садівництва за адресою: ______. Кадастровий номер земельної ділянки______. Площа земельної ділянки ______ га. на земельній ділянці розташований садовий будинок, побудований господарським способом. Орієнтовний рік побудови______, орієнтовна Загальна площа ______ кв. м.

5/5 - (1 голосов)