Пятисотка земельної ділянки

пятисотка

Що означає пятисотка

Для складання топографічного плану використовується певний масштаб, який важливо знати ще на момент проведення топозйомки. Відповідно до нього переноситимуться дані на карту у співвідношенні всіх лінійних об’єктів та їх проекції. Масштаб є дріб, яка в чисельнику завжди має 1, а в знаменнику розмір, у скільки разів на плані інформація зменшена від реалій. 

Пятисотка земельної ділянки походить від скороченої назви плану в масштабі 1 до 500. Застосовується в топографічній зйомці м 1 500. З її допомогою детально вивчається досліджувана ділянка або місцевість, і за результатами зйомки складається план місцевості, який у народі прозвали план пятисотка.

На ньому відображається не тільки рельєф, а й точне положення об’єктів, будівельні майданчики та споруди, а також можливі лінії комунікацій: електрокабель, каналізація, газопровід, водопровід тощо. Таким чином, ми володіємо повною геодезичною основою певної ділянки або місцевості. 

топозйомка

Карта пятисотка що це

Карта п’ятисотки передбачає, що в 1 сантиметрі плану відображено 5 метрів місцевості. Вона складається з урахуванням проведення геодезичних робіт. Дослідження можуть проводитися із застосуванням різних методів та процедур, які вважають за потрібні геодезисти. Так, наприклад, у роботі можуть використовуватися різні види геозйомок: 

  • окомірна (додаткова); 
  • буссольна (використовується рулетка і буссоль); 
  • теодолітна (або ще її називають горизонтальна, застосовуються прилади: теодоліт, тахеометр, рулетка та далекомір); 
  • тахеометрична; 
  • мензульна; 
  • наземна фототеодолітна (це прилад який поєднує в собі теодоліт та фотокамеру); 
  • аерофотозйомку; 
  • космічну. 

Пятисотка

Масштаб 500 ка досить поширений і необхідний для багатьох випадків. Володіючи точною інформацією забудовники об’єкта зможуть досконально підготувати майданчик для ваших будівельних заходів, а ви як власник матимете можливість на законодавчому рівні оформити та приватизувати землю

Варто зазначити, що масштаби 1500 особливо актуальні ще на стадії створення проекту. Якщо досконало підійти до розв’язання цього питання та правильно вибрати фахівців, які безпомилково складуть схему, то в результаті ви отримаєте задовільне рішення з архітектурно-проектної установи щодо дозволу звести житловий будинок або споруду.

Крім цього, масштаб 1500 використовується і на фінальному етапі будівництва. Коли об’єкт необхідно здати в експлуатацію, і заразом перевірити всі відповідності та якість забудови виконують виконавчі знімання.