Геологія під час будівництва

Вступ

Геологія – це частина інженерних вишукувань, які допомагають отримати достовірні дані про специфіку місцевості, який ґрунт і стан водоносного горизонту.

Геологія під час будівництва

ТОП 5 причин навіщо потрібна Геологія під час будівництва

Геологія відіграє важливу роль у будівництві, існують численні причини, чому ця наука є невід’ємною частиною будівельних проектів. Ось ТОП 5 причин:

  1. Оцінка ґрунтових умов: Геологічні дослідження дозволяють отримати інформацію про структуру, склад та механічні властивості ґрунтів на будівельній ділянці. Це важливо для планування фундаменту та вибору оптимального методу будівництва.
  2. Виявлення геологічних ризиків: Геологічні дослідження допомагають ідентифікувати потенційні ризики, такі як зсуви, зсуви, виверження та інші природні явища. Це важливо для безпеки будівництва та тривалої експлуатації об’єкта.
  3. Визначення водних режимів: Геологічні дослідження дають інформацію про рівень ґрунтових вод, водонепроникність ґрунтів та інші параметри, що є важливими для проектування дренажних систем та управління водним режимом будівель.
  4. Визначення придатності для забудови: Геологічні дослідження дозволяють визначити, наскільки стійка та безпечна ділянка для будівництва. Це допомагає уникнути проблем, таких як осідання будівель або пошкодження фундаментів.
  5. Оптимізація вартості будівництва: Геологічні дослідження дозволяють точно визначити потреби у будівельних матеріалах та інженерних рішеннях, що допомагає уникнути зайвих витрат і забезпечити оптимальну ефективність будівництва.

Узагальнюючи, геологія важлива під час будівництва для забезпечення стабільності та тривалої експлуатації будівельних об’єктів.

Геологічні вишукування під час будівництва

Важливо побудувати будинок або інше жиле приміщення, щоб термін експлуатації був максимально високий, і в той самий час, щоб все було продумано для безпеки проживання в цьому будинку – тому проведення геології на земельній ділянці вкрай необхідно.

Результатом проведення геологічних вишукувань називають технічне та економічне обґрунтування, яке буде потрібно під час розробки проєкту будівництва. Геологія під час будівництва допоможе отримати оптимальний варіант проєкту, який буде гарантувати надійність і в той самий час розумне цільове використання коштів.

Грунт – це як багатошаровий “пиріг”, який обов’язково потрібно досліджувати, щоб розрахувати навантаження і зрозуміти, який потрібен фундамент (стрічковий, на подушці або на палях), щоб знати, які комунікації проходять під місцем майбутнього будівництва.

Щоб не затопило підвал будинку, потрібно визначити рівень ґрунтових вод і правильно звести фундамент. І, звичайно, всі хочуть забезпечити свій будинок питною та технічною водою, для цього потрібно дізнатися наявність водоносного горизонту на ділянці, а потім, коли будинок буде частково зведено, пробурити свердловину, обладнати її обсадними трубами і підвести воду в будинок.

Етапи геології під час будівництва

Інженерно-геологічні вишукування при будівництві будинку умовно можна поділити на основні етапи:

  1. Стадія підготовки. На даному етапі інженери повинні ознайомиться з місцевістю і необхідним обсягом робіт, який потрібно провести. Вони вивчають документи з архіву, проєкт, і тільки на підставі вивченої інформації розробляють свою стратегію і послідовність діагностичних заходів. Також не даному етапі готується обладнання яке використовуватимуть в роботі.
  2. Польові дослідження. На цьому етапі, за допомогою обладнання, проводять бурові роботи, тим самим визначають плями забудови. Кількість свердловин визначається в залежності від площі об’єкта і конфігурацій. Проводиться забір ґрунту, проби підземних вод для аналізу. Кожен вид робіт повинен здійснюватися згідно з нормативами і стандартами, які розроблені державними структурами.
  3. Лабораторні дослідження. В умовах лабораторії, фахівці вивчають отриманий паркан, визначають морфологічні особливості ґрунту, досліджують фізичні і хімічні характеристики зразків підземних вод.
  4. Висновок. На підставі отриманих даних замовнику надають звітну документацію про проведені (виконаних) роботах. Також інженери можуть проконсультувати щодо наступного етапу, роботи якого будуть ґрунтуватися на результатах геологічних дослідженнях.

Етап проєктування

Будь-які геологічні вишукування проводяться з метою вивчення ґрунту під будівництво будинку. Найголовнішим і основним елементом будь-якої споруди є фундамент. Саме при його розрахунку і виборі необхідно врахувати властивість ґрунту, гірських порід, які домінують на місцевості, вивчити підземні води.

Наші кваліфіковані сертифіковані фахівці використовують тільки сучасне обладнання і передові технології. А накопичений досвід дозволить здійснити всі роботи оперативно і якісно. В результаті ви отримаєте гарантовану інформацію, яка дозволить надалі здійснити стійку і безпечну споруду й експлуатацію об’єкта.

Геологія
8
5/5 - (11 голосов)