Межа земельної ділянки: як перевірити

Вынос границ в натуру земельного участка. Вынос точек в натуру земельного участкаВынос границ в натуру земельного участка. Вынос точек в натуру земельного участка

Що таке межа ділянки

Кожна точка будь-якої місцевості має свої унікальні координати. Складається з широти, довготи та висоти. Для того, щоб з’ясувати координати на місцевості використовують спеціальні прилади для геодезії. Вони допомагають встановити межі земельної ділянки та розробити проєкт землеустрою загалом.

Межа земельної ділянки – це певний вид землевпорядних документів, що створюються при першому оформленні права власності на землю або коли змінюється цільове призначення використання землі. Заява замовника є основою для розробки проекту про з’ясування меж, але лише за наявності дозволу органу місцевого самоврядування.

Як дізнатися межі земельного наділу

Знати точні межі землі особливо необхідно, коли ви: 

 1. Придбали ділянку та хочете звести паркан згідно з документами; 
 2. Хочете перевірити правильність відповідності ліній розмежувань; 
 3. Об’єднали кілька ділянок в одну; 
 4. Розділили територію на кілька наділів; 
 5. Берете участь у суперечках із сусідами; 
 6. Підозрюєте, що межі порушені; 
 7. Сусід захопив вашу ділянку, без вашого дозволу; 
 8. Учасник судового процесу та таких дій вимагає суд; 
 9. Вже виносили межі ділянки, але через якісь причини втратили межові знаки, а вірніше їх місцезнаходження; 
 10. Продаєте земельну ділянку. 

Для того, щоб дізнатися точні межі, знадобиться кадастровий номер. Складається він із певної кількості цифр, є унікальним та не повторюється на всій території України. Усі земельні ділянки мають кадастровий номер, оскільки ця процедура є обов’язковою у нашій державі. Головне завдання кадастрового номера земельної ділянки полягає в уникненні плутанини при оформленні угод, пов’язаних із землею. 

Кадастровий номер зберігається за певною земельною ділянкою на весь час та змінюється лише у разі об’єднання чи поділу ділянок. Внесення номера до земельного кадастру не лише захищає ваше право власності, а й допоможе у свій час уникнути підробки документів на майно. 

Присвоєння кадастрового номера задовольняють потреби як клієнта, так і держави. Тому, що державні органи можуть контролювати всі земельні взаємини та вести облік, а власник у такий спосіб отримує правовий захист. 

Встановити межі земельної ділянки

Координати ділянки за кадастровим номером можна дізнатись у геодезичній або землевпорядній органіхації.

Коли дані будуть у фахівців, за допомогою приладів геодезисти виносять координати на місцевість, тим самим уточнюючи крайні точки ділянки, саме там знаходиться перелом – майбутня огорожа. В результаті проведення процедури ви отримуєте: 

 • точні межі ділянки; 
 • його площу та форму; 
 • розташування на спільній території. 

Якщо ви вирішили встановити межі або провести інші геодезичні роботи рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів. Наша компанія надає послуги геодезії швидко та кваліфіковано. У нашому штаті працюють найкращі майстри – фахівці, які постійно підтверджують рівень своїх знань та навичок. Співпрацюємо з державними установами та знаємо всі необхідні вимоги до документів. Тому якщо ви хочете знати як визначити межі земельної ділянки за кадастровим номером швидко, звертайтесь до нашої компанії. 

Знайти де межа земельної ділянки

Щоб провести розрахунки та винести чи перевірити кордони на місцевості, їх потрібно зафіксувати за допомогою граничних знаків. Спочатку встановлюють дерев’яні кілки, які можна замінити на металеві або бетонні. Єдиного зразка для граничних знаків не існує, але при цьому розроблено норми, яких слід дотримуватись:

 • довжина кілки становить 80 сантиметрів; 
 • його діаметр приблизно 5 сантиметрів. 

Якщо ваша ділянка має форму прямокутника або квадрата, тоді знадобиться чотири кілки, які ви встановите на кожному переломі – кутку. А якщо форма – довільна, тоді буде потрібно стільки кілочків, скільки виходить кутів на ділянці. Кожен перелом необхідно відзначати граничним знаком, тим самим обмежуючи ділянку. 

Якщо ви вирішили встановити межі земельної ділянки та обрали нашу компанію для співпраці, необхідно: 

 1. звернутися до нашої організації із заявою про надання певних послуг; 
 2. укласти договір, який передбачає строки та суму виконання, відповідальність;
 3. внести передоплату за винесення меж земельної ділянки. 

Після паперової тяганини, наші співробітники виїжджають на місцевість. Використовуючи спеціальне обладнання, вони проводять виміри та складають акт щодо виконання робіт, а саме встановлення меж земельної ділянки. Зазвичай така процедура не займає більше ніж 1-2 дні. 

Акт про винесення кордонів є важливим документом, який підтверджує правильність та відповідність меж дільниці документам та кадастровому номеру. В акті обов’язково необхідно зазначити: 

 • площу та форму земельної ділянки; 
 • розташування наділу щодо загальної території; 
 • основні характеристики земельної ділянки;
 • опис; 
 • координати на кожен граничний знак. 

Якщо у вас залишилися питання щодо винесення кордонів ділянки або інших видів геологічних вишукувань, ми з радістю вам допоможемо та безкоштовно проконсультуємо.

Ціна на послугу винесення межі земельної ділянки 2024 р у місті Дніпро

Послуга

Термін

Ціна

Терміновий винос меж земельної ділянки1-5 годинвід 1800 грн
Винос меж земельної ділянки1-2 днявід 1200 грн
Винос червоної лінії вулиці1-2 днявід 1000 грн
Винос меж паю1-2 днявід 1000 грн
Винос інженерних комунікацій1-2 днявід 1000 грн
Перевірка земельних меж сусідів1-2 днявід 1200 грн
5/5 - (5 голосов)