Геодезія фасаду будівлі

Геодезическая съемка фасада домаГеодезическая съемка фасада дома

Що таке геодезія фасаду будівлі?

“Обличчя” будь-якої будівлі або споруди називається фасадом, який демонструє естетичність та міцність конструкції. Під час будівництва нової будівлі або реконструкції старих будинків, які мають особливу структуру фасаду (старовинні споруди), важливо правильно розуміти геометрію та фактичні габарити будівлі та всіх її елементів. Така інформація обов’язково знадобиться для визначення вертикальності стін, симетрії, для проектування фасадних робіт або монтажних заходів, наприклад, як встановлення вікон. У цьому всьому допомагає геодезія фасаду

геодезия фасаду

Навіщо потрібна фасадна зйомка

Зйомка фасаду – це система різноманітних інженерно-геодезичних вишукувань, які необхідні для вивчення архітектури споруди у вертикальній площині. Проводиться за допомогою інноваційних технологій та високотехнологічного обладнання: електронного нівеліру, тахеометра. Тому результат зйомки завжди виходить якісним та швидким, незалежно наскільки складним чи ні був фасад будівлі. У ході проведення геодезії використовують схеми як проміжних робіт, так і кінцевих результатів з монтажу фасадів, ламелей і напрямних, що вентилюються. Також зйомка допомагає переконатися у правильності та якості операцій з монтажу. 

Найчастіше всі фасадні конструкції – збірні, і виробляються віддалено від самої будівлі. Тому важливо, щоб креслення та параметри окремих елементів конструкцій були максимально точними та чіткими. Інакше можуть виникнути затримки на виробництві або не стикування на майданчику будівлі, а отже, зрушити терміни, що може вплинути на вартість виконання роботи. Якщо розрахунки правильні та виконано все згідно з даними, встановлення елементів відбувається дуже швидко і без затримок.