Приватизація землі
Скільки коштує приватизація землі 2022 – ціна від 5500 грн в Дніпрі.
Під самим поняттям “приватизація землі” варто розуміти процес переходу власності на землю від держави до фізичної чи юридичної особи. Проте сама процедура приватизації є досить складною і потребує збирання великої кількості документів та відповідних знань та сертифікатів в землеустрої та геодезії. А це своєю чергою може спричинити труднощі у громадян та юридичних осіб щодо процедури безоплатної приватизації землі.
Приватизація землі в Україні 2022 чітко регламентується земельним законодавством. Головними нормативними документами виступають:
- Земельний кодекс;
- Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
- Закону України «Про землеустрій»;
- Закону України «Про Державний земельний кадастр» та ін.
Приватизувати землю відповідно до Земельного кодексу в Україні можуть лише: громадяни України; житлово-будівельні кооперативи; гаражно-будівельні кооперативи.
У чому полягає процедура приватизації землі 2022
В цілому, вся процедура приватизації землі складається з трьох основних етапів:
- Подання заяви встановленого зразка до відповідних органів (міська чи сільська адміністрація). Разом із документами подаються ще й такі документи, як паспорт та ідентифікаційний код заявника, їх копії та копія топографічного плану (викопіровку плану) М500.
- Розгляд заяви та перевірка наданих документів. На цей етап йде близько 30 робочих днів. У разі отримання позитивної відповіді заявник повинен надати технічну землевпорядну документацію на ділянку землі.
- Завершальним етапом є отримання витягу на приватизовану земельну ділянку. Цей витяг є підтвердженням права власності на земельну ділянку.

Особливості процесу приватизації земель в 2022 році
Якщо говорити про причини, через які право власності передається від держави приватним особам та юридичним особам, то можна виділити такі:
- можливість отримати фінансові вкладення, які будуть спрямовані на економіку держави;
- розвиток підприємницької діяльності в Україні;
- найефективніше використання ділянок землі власниками та користувачами;
- можливість залучення громадян до збереження та розвитку житлових приміщень та споруд;
- можливість оптимізувати соціально-економічний бік виробництва.
Будучи громадянином України, ви можете безоплатно приватизувати ділянку землі 2022, проте не все так просто. Відповідно до Земельного Кодексу України існують такі обмеження:
- максимальна площа безкоштовної передачі прав власності від держави приватній особі для будівництва будинку становить 0,1 га у місті, 0,15 у селищі та 0,25 у селі.
- для того, щоб побудувати дачу можна приватизувати ділянку землі в кооперативі площею не більше 0,10 га;
- для ведення садівництва ліміт встановлено на значенні 0,12 га у кооперативі;
- щоб збудувати гараж передбачається ділянка не більше 0,01 га;
- для того, щоб вести фермерську діяльність можна приватизувати пай, розмір якого дорівнює середньому розміру в конкретному регіоні.
Приватизувати землю можна лише після досягнення 18 літнього віку, у межах встановлених лімітів і лише одну ділянку.