Кадастровий номер

3.1 Земельна ділянка як об’єкт.3.1 Земельна ділянка як об’єкт.

Зверніть увагу!

Експерти Служби Державного геокадастру наголошують на тому, що під час періоду воєнного стану в Україні існує заборона на безоплатну передачу земель державної та комунальної власності в особисту власність, а також заборона на отримання дозволів на розроблення документації землеустрою з метою такої передачі. Більш детальніше про заборону тут!

Кадастровий номер. Що це, навіщо потрібний і як отримати

Усі власники земельної ділянки рано чи пізно зіткнуться з необхідністю будь-яких маніпуляцій із цією ділянкою. І тут не обійтись без кадастрового номера. І начебто всі розуміють що це таке, проте мало хто знає, як правильно його отримати та що для цього необхідно.

Якщо говорити про поняття кадастровий номер, то його можна порівняти з індивідуальним податковим номером у кожного громадянина України. Тільки це номер ділянки. Являє собою кадастровий номер цифровий код. Складається код з 19 цифр і має загальну для всіх форму: хххххххххх:хх:ххх:хххх, де:

  • хххххххххх – інформація про населений пункт;
  • хх – кадастрова зона;
  • ххх – кадастровий квартал;
  • хххх – місце розташування конкретної земельної ділянки.

Кадастровий номер є унікальним і є якимось штрих-кодом для кожного об’єкта нерухомості.

Кадастровий номер надається ділянці згідно з чинним в Україні законом “Про державний земельний кадастр” від 02.02.2021 року зі змінами.