Оформлення землі у власність в Дніпрі у 2024 році

Мати можливість розпоряджатися будь-яким нерухомим майном на власний розсуд можливо лише у випадку, якщо його правовий статус належним чином засвідчений в правових документах або реєстрах.

У випадку неправильного оформлення власник не матиме змоги здійснювати операції з продажу, обміну, передачі в оренду або залишення спадщини. Те саме стосується і земельних ділянок, оскільки їх володіння також потребує належного та законного правового оформлення.

Перед тим, як розпочати процес оформлення будь-яких самовільно збудованих об’єктів на Вашій ділянці, необхідно спершу оформити документи на земельну ділянку.

Приватизація земельної ділянки – це?

В Україні приватизацією земельної ділянки розуміється установлення права власності на земельну ділянку у приватної особи через передачу її з державної або комунальної власності.

Для проведення процедури приватизації слід підготувати відповідний пакет документів і пройти визначений порядок. Якщо вам невідомо, з чого розпочати процес формалізації, рекомендується скористатися послугами землевпорядних організацій або сертифікованих землевпорядників, які надають відповідні послуги.

Зверніть увагу!

Експерти Служби Державного геокадастру наголошують на тому, що під час періоду воєнного стану в Україні існує заборона на безоплатну передачу земель державної та комунальної власності в особисту власність, а також заборона на отримання дозволів на розроблення документації землеустрою з метою такої передачі. Більш детальніше про заборону тут!

Що необхідно для початку приватизації земельної ділянки?

Процес передачі прав власності на земельні ділянки приватним особам передбачає дотримання наступних умов:

1попередньо необхідно мати/отримати рішення від міської/селищної ради для оформлення земельної ділянки у приватну власність;

2фізичні/юридичні особам необхідно підготувати повний комплект документів.

Чи потрібно оформляти земельну ділянку в Україні?

Багато громадян України використовують земельні ділянки згідно з призначенням, проте офіційно не мають повноцінного власницького статусу, оскільки відсутнє документальне підтвердження. У таких випадках часто виникає запитання: “Чому потрібно оформляти ділянку, якщо я вже нею користуюся?” Проте важливо усвідомлювати, що такі ділянки можуть в майбутньому призвести до різних юридичних проблем.

  • неможливість реалізації, обміну або передачі у спадщину;
  • у разі наявності будинку або дачі на ділянці власник також не матиме можливості здійснити будь-які операції з ними;
  • якщо буде потрібно, будівлю на неприватизованій ділянці можуть демонтувати (наприклад, у випадку прокладання транспортної магістралі через територію).

Як і де оформити землю у власність?

Для легалізації права власності на земельну ділянку, слід звернутися до органів місцевого самоврядування (у разі розташування ділянки у межах населеного пункту) або до територіального органу державного земельного кадастру (для ділянок за межами населеного пункту) та отримати дозвіл на відведення ділянки.

У державному земельному кадастрі власник землі (земельної ділянки) повинен зареєструвати ділянку для присвоєння їй кадастровий номера.

Після цього можна зареєструвати право власності в Державній реєстраційній службі. Якщо необхідно легалізувати землю під будівлею, важливо мати право власності на будівлю і відомість про її поштову адресу. У випадку потреби у допомозі щодо процесу оформлення чи приватизації землі, рекомендується звернутися до фахівців із відповідним досвідом у цій сфері.

Порядок приватизації земельної ділянки у власність

Для приватизації земельної ділянки необхідно пройти через наступні етапи:

Які документи потрібні для приватизації земельної ділянки, що знаходиться під об’єктом нерухомості (наприклад, під будинком та іншими спорудами)?

Перелік документів для приватизації землі у власність:

  • копія паспорта та індивідуальний податковий номер заявника;
  • в деяких випадках потрібна довіреність на приватизацію земельної ділянки (якщо власник не може займатися оформленням документів самостійно);
  • зіставлену замовником заяву на право приватизацію земельної ділянки;
  • витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або інші документи на будинок (якщо є).
  • У випадку відсутності повного пакету документів на будинок, необхідно пройти процес узаконення самочинно збудованих будівель.

Яка ціна на приватизацію земельної ділянки в Дніпрі?

Потрібно памятати, що вартість приватизації земельної ділянки у межах, встановлених державою норм, є безкоштовною, але роботи під час підготовка документів в Дніпрі вартують від 6500 грн.

Якщо ділянка виходить за межі норм, то за таку приватизацію необхідно доплатити, тому що необхідно буде провести експертну оцінку стану землі на момент її оформлення. В цілому, підсумкова ціна розраховується в індивідуальному порядку та залежить від місця розташування земельного ділянки.

Приватизація земельної ділянки. Строки у 2024 році

  • Клопотання на створення проєкт землеустрою в органах місцевого самоврядування зазвичай розглядається протягом приблизно одного місяця. Після цього терміну може бути надано дозвіл на розробку проєкт або відмова з виправданими обґрунтуваннями.
  • З отриманням дозволу слід розробити сам проєкт земельної ділянки та повторно подати його на розгляд. Рішення щодо затвердження чи відмови повинно бути прийняте протягом 14 днів. У разі позитивного розв’язання питання власник повинен зареєструвати ділянку у земельному кадастрі протягом 14 днів.
  • На практиці, якщо власник самостійно здійснює процес приватизації, строки можуть бути значно більшими й можуть тривати роками. Якщо є потреба отримати документи швидше, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців.

Про нас говорят

Щоб Вам було простіше приймати рішення – ознайомтесь з незалежними відгуками про нас на Гугл картах за цим посиланням.

Список документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку

На практиці у власників земельних ділянок присутні наступні документи, що підтверджують право власності на землю:

  • Акт права власності на землю (у разі оформлення до 01.01.13 року).
  • Свідоцтво права власності на землю (у разі оформлення після 01.01.13 року).
  • Виписка з Держреєстру прав на нерухоме майно (у разі оформлення після 01.01.2016 року).
У якому випадку не підлягають приватизації деякі земельні ділянки?

Приватизації не підлягають земельні ділянки, які розташовані:

  1. Під державними залізницями, а також об’єктами державної власності повітряного та трубопровідного транспорту;
  2. Під об’єктами природно-заповідного фонду, історико-культурного та оздоровчого призначення, а також ті, що мають особливу цінність;
  3. У лісовому або водному фонді;
  4. Закріплені за закладами державної або комунальної форм власності.
Законодавство Україні щодо питань у сфері землеустрою

Правові документи, які на законодавчому рівні дозволяють проводити операції з землею та визначають різні нормативи, включають:

  1. Постанова Кабінету Міністрів України “Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.
  2. Земельний Кодекс України.
  3. Закон України “Про Державний земельний кадастр”.
  4. Закон України “Про землеустрій”.
4.7/5 - (6 голосов)