Особливості поділу землі

Які підводні камені під час поділу ?

Процес поділу земельної ділянки має відбуватися з урахування чинного законодавства, правил, норм та правил. Особливу увагу під час поділу земельної ділянки необхідно звертати на ДБН (Державні будівельні норми України).

В практиці виникають випадки коли розділити земельну ділянку не можливо, а саме коли цей поділ веде до нераціонального використання землі. В такому випадку громадян не може реалізувати своє право на землю, приватизувати земельну ділянку.


Обставини, що впливають на поділ землі ?

Особливості поділу землі коли поділ земельної ділянки не можливо розпочати землевпорядною організацією:

  • коли розмір земельної ділянки недостатній;
  • поділити житловий будинок поділити не можливо на земельній ділянці;
  • під’їзд до земельної ділянки відсутній.

Процес поділу земельної ділянки проводиться землевпорядною організацією шляхом розробленням технічної документації щодо поділу та об’єднанням земельних ділянок. Потрібно підготувати перелік документів, а саме заяви власника на згоду на поділ землі.

особливості поділу землі

Особливості поділу землі, якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок, як правило потрібно ділити будинок.

Відповідно до  п. 1.2 Інструкції щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об’єктів нерухомого майна поділ та виділ частки в натурі здійснюється відповідно до законодавства з наданням Висновку щодо технічної можливості поділу об’єкта нерухомого майна.

Якщо за результатами отриманого висновку поділ будинку не можливий, то в такому випадку поділ земельної ділянки неможливий.

У випадку коли відсутній під’їзд до ділянки є можливим коли, якщо власником такої ділянки та суміжної ділянки, яка забезпечена доступом до під’їзду, є одна і та ж фізична особа.