XML обмінний файл

XML (eXtensible Markup Language) – це текстовий формат для представлення структурованих даних у вигляді тегів та значень. Його основним призначенням є зручний обмін даними між різними програмами та платформами.

Для чого потрібний обмінний файл

У сучасному світі, де ефективність та точність важливі, обмінні файли XML стали невід’ємною частиною земельного впорядкування. Ці файлів допомагають організаціям, які надають послуги землеустрою, отримувати та передавати інформацію про земельні ділянки швидко та надійно.

Ось як створити та використовувати XML обмінний файл для земельної ділянки.

Запис інформації про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) зазвичай виконується через передачу електронного документа у форматі XML кадастровому реєстратору.

Цей електронний обмінний файл генерується та підтверджується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

Суть, конфігурація та параметри технічного файлу мають відповідати специфікаціям, встановленим в Порядку ведення Державного земельного кадастру, що був схвалений Постановою № 1051 від 17.10.2012 року Кабінету Міністрів України.

Обмінний файл використовується для наступних цілей:

  1. Внесення первинної інформації про земельну ділянку в Державний земельний кадастр, включаючи такі дії, як створення, розділ, об’єднання, присвоєння кадастрового номеру тощо.
  2. Внесення даних про земельну ділянку, які вже мають кадастровий номер, але інформація про неї відсутня на Публічній кадастровій карті.
  3. Виправлення виявлених помилок в Державному земельному кадастрі, включаючи корекцію цільового призначення, виду використання, площі, адреси, відомостей про власників та користувачів.
  4. Рішення окремих випадків, коли потрібно виправити неправильно зазначені конфігурації ділянки, її розташування, випадки накладання або подвоєння інформації про кадастрові об’єкти.

Створення XML файлу земельної ділянки

  1. Як створити XML файл: Для створення XML файлу з інформацією про земельну ділянку, вам потрібно мати доступ до спеціального програмного забезпечення для землеустрою, яке дозволить вам ввести всі необхідні дані та згенерувати файл.
  2. Структура XML файлу: XML файл земельної ділянки має певну структуру, де дані про власника, розмір ділянки, її місцезнаходження та інші важливі параметри організовані в логічному порядку.
  3. Обмінний файл XML приклад: Розгляньмо приклад, як XML обмінний файл може бути використаний для передачі даних про земельну ділянку між замовником та землевпорядною організацією.
<Земельна Ділянка>
<Власник>Іван ПетровичВласник>
<Площа>0.5 гаПлоща>
<Місцезнаходження>Місто Київ, вул. Головна, 123
Місцезнаходження>
<Ціна>50000 грнЦіна>
Земельна Ділянка>

XML обмінний файл містить наступну інформацію:

  1. Інформацію про об’єкти Державного кадастру, включаючи такі дані, як кадастровий номер ділянки, її координати, площа, довжина частин по периметру, цільове призначення, вид використання та обмеження.
  2. Результати землевпорядних та геодезичних робіт, а також оновлені дані та зміни, що стосуються земельних об’єктів.
  3. Інформацію про розробника проектної документації, яка пов’язана з даною земельною ділянкою або об’єктом.
  4. Відомості про власників, користувачів та замовників документації, які стосуються конкретного земельного об’єкту чи ділянки.

Цифровий варіант земельної інформації створюється виключно спеціалізованим землевпорядником за допомогою спеціального програмного забезпечення.

XML обмінний файл” відкриває можливість ефективно синхронізувати дані з земельного кадастру та Публічної кадастрової карти. Перед внесенням інформації до кадастру, структура та дескриптори цього обмінного файлу піддаються перевірці кадастровим реєстратором.

Замовник може передати готовий XML файл для обробки кадастровому реєстратору самостійно або звернутися до нашої компанії для виконання цієї процедури. Внесення нових даних до кадастру у 2023 році, як правило, займає від 3 до 5 днів.

Документи, які треба для формування обмінного XML

Замовнику (власнику чи користувачу) необхідно надати наступні документи:

  1. Документ, який підтверджує виникнення права власності або користування земельною ділянкою.
  2. Копію паспорта або ідентифікаційний код (для фізичних осіб) або витяг з ЄДРПОУ (для юридичних осіб).

Інші необхідні документи можуть бути визначені нашою компанією в залежності від конкретних обставин і завдань. Результатом наших послуг буде інформація у вигляді обмінного файлу у форматі XML з підписом сертифікованого землевпорядника, який буде представлений на електронному диску та засвідчений електронним цифровим підписом.

Етапи робіт, які будуть виконані:

  1. Аналіз вихідного пакету документів та підготовчі роботи.
  2. За необхідності, організація виїзду геодезичної бригади для проведення обміру ділянки.
  3. Обробка отриманих геодезичних вимірів та складання меж земельної ділянки в технічній документації.
  4. Виготовлення обмінного файлу у форматі XML, який містить відомості про земельну ділянку та її межі.
  5. Запис отриманого обмінного файлу на магнітний носій і його передача замовнику для подальшого внесення інформації до Державного земельного кадастру.

Ці етапи дозволяють забезпечити точність та коректність інформації щодо земельної ділянки та її меж для подальшого використання в кадастрових цілях.

Слід зазначити, що не завжди можливо виправити помилки в даних чи випадки накладання земельних ділянок за допомогою обмінного файла (електронного документа) у форматі XML.

У складних ситуаціях, наприклад, коли потрібно виправити зміщення земельної ділянки, може знадобитися замовлення робіт з розробки технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки на місцевості. Ця технічна документація вже буде містити в собі необхідний обмінний файл.

Для отримання більш детальної інформації з цього питання, рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею про технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Висновок

XML обмінні файли для земельної ділянки – це потужний інструмент для забезпечення ефективності та точності в роботі землевпорядних організацій.

Вони дозволяють замовникам отримувати актуальну та достовірну інформацію про свої земельні ділянки, спрощуючи весь процес земельного впорядкування.

Необхідно враховувати всі вищезазначені аспекти, щоб забезпечити успішний обмін інформацією та виконання земельних послуг.

5/5 - (2 голосов)