В процесі оформлення земельної ділянки, будівництва капітальних споруд власнику потрібні різні документи
Один з них – ситуаційний план. Що він собою являє і навіщо потрібен?
Ситуаційний план: що це таке
Це топографо-геодезична схема земельної ділянки з відображенням в ній навколишньої території. Документ готується в різних масштабах – від 1: 1000 до 1: 1: 5000.
У ньому вказується розмітка всіх кордонів за допомогою спеціальних умовних позначень.
Ситуаційний план не належати до проектної документації. Але він надає істотну допомогу в її складанні.
Щоб зробити його, проводиться топографічна зйомка . Саме вона дає повний обсяг інформації про розташування ділянки, його взаємозв’язку з сусідніми територіями, об’єктами.
Готовий документ містить такі дані, як:
- точна адреса;
- сусідні будівлі, комунікації (електрика, водопостачання, газифікація), промислові об’єкти;
- технічні характеристики будівель;
- місця звалищ;
- транспортні вузли;
- лісосмуги, паркові зони.
Навіщо потрібно оформляти ситуаційний план
Найчастіше в різних інстанціях ситуаційний план вимагають для підтвердження кордонів.
У ньому завжди відображається інформація, актуальна на момент складання документа.
У деяких випадках він може знадобитися під час оформлення права власності на землю, а також в процесі укладення угод купівлі-продажу.
Потрібно ситуаційний план для:
- визначення технічних умов майбутніх робіт;
- погодження меж і вирішення спірних моментів з сусідами;
- отримання дозволів для виконання вишукувальних заходів;
- планування схеми розташування об’єктів на ділянці;
- оновлення інформації про межі, будівлях, інженерних комунікаціях, сусідніх територіях.
Які бувають ситуаційні плани?
Є три основних види планів даної категорії. Вони класифікуються за масштабом відображення. Загальне уявлення про ділянку можна отримати за допомогою документа в форматі 1: 1000. У ньому немає високоточної інформації. Його нерідко становлять на підставі топознімання, що проводиться раніше.
Найбільш деталізований план в масштабі 1: 2000. Він потрібен для проектування інженерних мереж, будівельних робіт. Топографічна зйомка в цьому випадку здійснюється безпосередньо перед підготовкою документа.
План 1 1500 не належати до числа найбільш поширених. Його складають для схем-проектів будівельних об’єктів особливої важливості. Топозйомка для нього також передує роботі з документами.
Де замовити ситуаційний план в Дніпрі
З точки зору наповнення цей документ досить складний. Щоб підготувати його, необхідно мати велику кількість інформації. Для топографічної зйомки потрібні спеціальні види професійного обладнання. Це говорить про те, що складанням ситуаційного плану повинні займатися досвідчені, висококваліфіковані експерти.
Можливо підготувати документ своїми силами. Але без відповідних знань, навичок точно відобразити інформацію не вийде. Якщо план вимагають органи контролю, саморобний формат навряд чи буде прийнятий.
Замовити схему можна в архітектурному підрозділі місцевої адміністрації. Для цього знадобиться складання заяви. Не виключено, що державні органи дадуть відмову або затягнуть терміни.
Тому найпростіший, швидкий і ефективний спосіб отримання ситуаційного плану – звернення в компанію МЕЖА , що надає послуги даного роду. Без заяв. Ситуаційний план необхідний для підключення нерухомості до обслуговуючих мереж міста. Сервіс буде платним, але безперечно окупиться. Як правило, вартість визначається складністю і обсягом робіт.