Что такое топосъемкаЧто такое топосъемка

Топозйомкаце цілий комплекс геодезичних заходів, спрямований на отримання топографічного плану чи карти певного земельної ділянки. Усі дані, що геодезисти отримують в результаті топографічної зйомки, відображаються на плані (М1:200, М1:500, М1:2000) або карті (М1:5000, М1:10000).

Навіщо потрібна топографічна зйомка

Дані, які отримують в результаті топографічної зйомки, використовують при оформленні різної документації, такої як проєктна документація, документи землевідведення, планування та реалізація будівництва тощо. Саме тому якісно виконана топозйомка є запорукою складання коректного топографічного плану. А це своєю чергою у майбутньому дозволить скоротити витрати на реконструкцію або будівництво.

Найбільш затребувана топографічна зйомка у таких ситуаціях:

 • розробки генеральних і детальних планів;
 • при оновленні існуючих топографічних планів та карт;
 • під час проєктування мереж газифікації, трубопроводу та інших комунікацій;
 • при отриманні дозволу на спорудження та паспорти на нього;
 • під час проведення протизсувних проєктних робіт.

Крім цього, без виконання топозйомки неможливо узаконити “самобуд” і отримати дозвіл для прокладання комунікацій.

Процес проведення геодезії з топозйомки ділянки землі

Як уже говорили, топографічна зйомка – це цілий комплекс заходів, який можна поділити на такі етапи:

 1. Попередній. На цьому виходить технічне завдання, складається план та визначаються всі етапи майбутніх робіт. Як наслідок на цьому етапі укладається договір.
 2. Підготовчий. Цей етап полягає у збиранні всіх необхідних відомостей та документації. Також на цьому етапі необхідно отримати спеціальний дозвіл на виконання геодезичних робіт.
 3. Польовий. У цьому етапі роботи проводяться безпосередньо знімання заданої місцевості.
 4. Камеральний. У ході цього етапу вся отримана інформація та дані аналізуються. Як наслідок створюється топографо-геодезичний план тієї території, яку досліджували.
 5. Завершальний. Завершальним етапом вважається передача підсумкової звітної документації замовнику. При цьому передати ці документи можна як у паперовому, так і електронному вигляді.

Топографічна зйомка у масштабі 1:500

Зйомка масштабу 1:500 (п’ятисотка) виконується у процесі проєктування, реконструкції, розробки генеральних планів тощо. Такий масштаб дозволяє визначити інженерні комунікації та узгодити їх з уповноваженими органами. Саме “П’ятисотка” вважається найоптимальнішим масштабом.

Замовити топозйомку у Дніпрі можна у наших спеціалістів. Однак одразу постає питання: скільки коштує топографічна зйомка в масштабі 1:500. Єдину вартість назвати складно, все залежить від складності робіт, що виконуються. Однак у середньому по Дніпро така послуга обійдеться замовнику від 1200 грн.

Для забезпечення максимально точного результату використовується сучасне вимірювальне обладнання та інноваційні технології. Це дозволяє чітко проаналізувати та систематизувати отримані дані та як результат отримати максимально точну карту або план у потрібному масштабі.

Що являє собою “п’ятисотка”

Якщо вивчити нормативно-правові документи, що існують в Україні, то під поняттям топографічної зйомки М1:500 слід розуміти схему-карту ділянки, яка містить:

 • всі споруди (житлові будинки, промислові споруди тощо);
 • всі інженерні комунікації (як наземні, і підземні);
 • усі водні об’єкти.

Крім цього, на плані відображаються всі рельєфні особливості місцевості, межі ділянки, площі та висоти.

Всі дані, що виходять під час виконання топографічної зйомки, стають основою великої кількості документації, яка необхідна для будівництва будівель, реконструкції споруд та проведення інженерних комунікацій. М1:500 – основний документ, що дозволяє виконувати різні дії з певною ділянкою землі.

Важливо! Топографічний план має обмежений термін придатності, саме 1 рік. При цьому на плані обов’язково повинен бути друк виконавця або місцевого архітектурного управління.

Вартість топозйомки в Дніпрі

Вартість топозйомки в Дніпрі
ПослугаТермінЦіна
Термінова топозйомка земельної ділянки до 0.12 га3-4 днівід 3200 грн
Топозйомка земельної ділянки до 0.12 га7-14 днів2500 грн
Топозйомка незабудованої місцевості понад 1 га7-14 дніввід 3500 грн/га
Топозйомка забудованої місцевості понад 1 га7-14 дніввід 5000 грн/га
Топозйомка лінійних об’єктів7-14 дніввід 4000 грн/га
5/5 - (12 голосов)