Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки
Вступ
Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) є одним із видів землевпорядної документації і згадується в ряді нормативно-правових актів, включаючи Земельний кодекс України, Закони України «Про землеустрій», «Про державний земельний кадастр» та інших відповідних законодавчих актах.
Навіщо потрібна технічна документація
Розроблена технічна документація щодо встановлення меж є одним з документів, який дозволяє отримати витяг із Державного земельного кадастру (витяг з ДЗК).
Основною метою виготовлення технічної документації по встановленню меж, як видно з її назви, є визначення на місцевості меж (іншими словами, меж) земельної ділянки. Точне визначення меж є важливим аспектом, оскільки це необхідно для правильного встановлення огорожі земельної ділянки та забезпечення її відповідної ідентифікації.
Під час розробки такої технічної документації інженер-землевпорядник використовує дані кадастрової зйомки для створення кадастрового плану земельної ділянки.
Цей план включає в себе відомості про координати поворотних точок, визначення складу угідь, інформацію про власників суміжних земельних ділянок, а також відомості про обмеження у використанні земельної ділянки і інші релевантні дані.
Також до складу технічної документації включається обмінний файл у форматі XML, який містить інформацію про земельну ділянку для подальшого внесення її до Державного земельного кадастру.
Коли потрібно розробляти технічну документацію
Технічна документація обов’язково складається в наступних випадках, окрім безпосередньо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки:
- Внесення до державного земельного кадастру даних про ділянки, право власності на які виникло до 2004 року (існує рожевий Державний акт), але ці ділянки не мають кадастрових номерів. Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі необхідна саме для присвоєння їм кадастрового номеру.
- У випадку наявності раніше присвоєного кадастрового номеру, але відсутності даних щодо земельної ділянки в Державному земельному кадастрі.
- При присвоєнні кадастрового номеру земельній ділянці, на яку раніше не були оформлені документи, але на якій розташовані житловий будинок та інші об’єкти нерухомості, право власності на які зареєстровано відповідно до законодавства (ця можливість була відновлена законодавцями недавно).
- Для виправлення недоліків (технічних помилок) стосовно невірно визначених меж (координат), накладень (перетину) з іншими ділянками та корекції інших технічних даних щодо земельної ділянки.
Вказані вище випадки, коли необхідна технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки, в основному виникли після набрання чинності Законом України «Про державний земельний кадастр». Ці випадки спрямовані на вирішення питань щодо додавання до Державного земельного кадастру інформації про земельні ділянки та забезпечення їхньої адекватної ідентифікації.