Контрольне геодезичне знімання

Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ)

Будівництво – це сфера, яка супроводжує нас щодня. Контрольне геодезичне знімання потрібно по всій Україні зводять все нові та нові об’єкти. Звичайно, це забезпечує нам комфортні умови життя та діяльності, проте контролювати таку велику кількість будівництв стає все складніше.

І для того, щоб полегшити процес контролю, створено Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Саме завдяки максимальній публічності інформації стає можливим позбутися корупції під час будівництва та зробити його прозорим. ЄДЕССБ має допомогти у реалізації всього циклу будівництва починаючи від отримання умов та обмежень та закінчуючи введенням в експлуатацію готового об’єкта.

Розробка системи здійснюється спільно спеціалістами SOFTPRO та менеджерами проєкту TAPAS, а технічний адміністратор системи – державний портал “Дія”.

Ідея електронної системи полягає в тому, що більша частина інформації та документації, які необхідні для будівництва буде перебувати в електронному варіанті. А це, своєю чергою, дасть можливість зібрати дані з різних джерел і привести їх до одного стандарту.

контрольне геодезичне знімання

Користувачі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

Якщо говорити про тих, кому в принципі необхідний доступ до цієї системи і хто її користувачі, то до них можна віднести:

  • органи містобудування та архітектури;
  • органи з присвоєння адреси та органи культурної спадщини;
  • учасники будівництва;
  • інженери-геодезисти;
  • заявники на будівництво;
  • енергоаудитори.

І оскільки жодне будівництво не обходиться без залучення геодезистів, то для них електронний кабінет стає одним з інструментів у роботі. Саме у системі містяться всі дані про контрольну геодезична зйомка та інших геодезичних вишукувань.


З чого складається ЄДЕССБ

Єдина державна електронна система у сфері будівництва включає:

  1. Реєстр будівельної діяльності.
  2. Портал системи.
  3. Електронний кабінет.

Реєстр будівельної діяльності – основна частина системи, так зване ядро. У реєстрі зберігається вся необхідна інформація щодо об’єктів, що зводяться, про учасників будівництва, всі дозволи та іншу документацію.

Портал Системи є інформаційною платформою. На ній помітна вся аналітика системи.

Електронний кабінет – це так званий бек-офіс. У кабінеті є можливість уповноваженим особам вносити зміни та реєструвати документи, що належать до ходу будівництва, а також відслідковувати його статус.

Особливістю системи є те, що за її допомогою можна автоматично аналізувати дані та перевіряти всю документацію, що надається для реєстрації. Такий спосіб убезпечить від несумлінних заявників.

Чимало важливим аспектом можна назвати антикорупційний механізм. Система контролює дотримання термінів розгляду, дотримання черговості та правильність публікації результатів. При цьому робиться все онлайн, що забезпечує постійний доступ до даних.