Реєстрація земельної ділянки
Крок 1
Знайти вільну земельну ділянку
Що треба робити, щоб зареєструвати земельну ділянку?
Знайти вільну ділянку на сайті публічної кадастрової карти “map.land.gov.ua” і в залежності від цільового призначення визначаємо розпорядника:
- міську раду;
- раду об’єднаної територіальної громади або інше.
Крок 2
Дозвіл на розробку документації
Від розпорядника потрібен дозвіл на розробку документації із землеустрою. Для цього подаємо заяву яку розпорядник має розглянути протягом одного місяця.
Крок 3
Розробка документації
Отримавши дозвіл звертаємося до сертифікованого інженера-землевпорядника геокомпанії “МЕЖА”, який розроблює документації із землеустрою.
Домовляємося про термін розробки, укладаємо договір і чекаємо готовності документації.
Крок 4
Подати документи до реєстрації
Коли все підготовлено (близько 40 днів) передаємо документи для реєстрації ділянки за місцем її знаходження. Подати може інженер-землевпорядник через вебпортал електронних послуг та буде швидше і простіше, або ж Ви самі у ЦНАПі.
Що треба подати?
- Заява про державну реєстрацію земельної ділянки у паперовій чи електронній формі;
- Оригінал документації землеустрою паперовий чи електронний;
- Електронний документ з відомостями про земельну ділянку.
Після подачі документи проходять перевірку на відповідність державним вимогам якщо подав землевпорядник на це піде до 7 днів, якщо Ви до 14 днів.
Після перевірки державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку в державному земельному кадастрі та видає витяг про реєстрацію.
- Існує і можливість отримати відмову у реєстрації це може стати у випадку якщо Ви подали не всі необхідні документи або вони не відпадають вимогам законодавства.
- Проблеми можуть бути в самій ділянці, тут треба перевірити чи не розташована в її межах інша земельна ділянка, а також щоб правильно визначили кадастрового реєстратора який уповноважений на цю ділянку реєструвати.
Крок 5
Затвердження документації
Коли ділянку внесено до державного земельного кадастру беремо документацію розроблену інженером-землевпорядником та затверджуємо її у розпорядника (крок 2) якому подавали заяву на дозвіл на розробку документації.
Крок 6
Зареєструвати право власності
Отримуючи відповідне рішення у розпорядника із витягом та рішенням про передачу ділянки звертаємося до реєстратора прав власності, наприклад до нотаріуса для того, щоб зареєструвати право власності.
Ось і все шість простих кроків і ви набуваєте право власності на земельну ділянку.
Геокомпанія Межа з радістю допоможе Вам приватизувати земельну ділянку підготує та розробить всі необхідні документи у сфері землевпорядкування та геодезії.
Термін від 30 днів*
Вартість від 5500 грн*