Геодезичні вишукування автодоріг

Одним з важливих етапів геодезії, перед будівництвом житлових або промислових об’єктів, вважають геодезичні вишукування та проєктування автомобільних доріг. Такі роботи дозволяють не тільки ретельно вивчити місцевість, а й визначити якість і надійність шосе. Правильно виконані роботи забезпечать безпеку в експлуатації будівельного об’єкта, враховуючи завантаження і високу швидкість руху транспорту.

Геодезичні вишукування автомобільних доріг

Особливість геодезичних вишукувань при проєктуванні автомобільних доріг

Перша і головна особливість геодезії автодоріг пов’язана з їхньою великою протяжністю. До того ж на магістралі можуть розташовуватися різні споруди, такі як мости, тунелі та інше.

В першу чергу інженер геодезист проводить топографічну зйомку, яка дозволяє виміряти кути, відстані та напрямки щодо інших об’єктів. На підставі зйомки розробляється проєкт, а вже на основі проєкту здійснюється розбивка, на місцевості можна нанести розмітки майбутньої дороги та заплановані об’єкти. Геодезист працює за принципом від загального до конкретного:

  • Вивчає матеріали зйомки, створює креслення і визначає терміни роботи.
  • Встановлює на території розбивку, яка в подальшому відновлюється за допомогою прив’язок.
  • Наступний етап передбачає нанесення детальної розбивки ділянки на місцевості, визначення дорожнього покриття і майбутньої інфраструктури. На дорозі відзначаються головні точки і повороти.
  • За допомогою виконавчої зйомки контролюють точність виконання робіт.