Розрахунок обсягів земляних робіт
Що означає земляні роботи
Земляні роботи – це комплекс інженерно-геодезичних вишукувань, пов’язаних із створенням проектів будівництва. Виконуються вони за допомогою сучасних комп’ютерних програм та новітнього геодезичного обладнання. Щоб отримати максимально точний результат, важливо правильно вибрати методику в геодезичних роботах, способи вимірювань та висококваліфікованих виконавців.
Проведення земляних робіт процес досить трудомісткий та не простий. Насамперед це пов’язано з великими витратами на проведення геодезичних робіт. В такому випадку не варто поспішати, важливо правильно скласти кошторис, визначити комплекс необхідних геодезичних вишукувань та розподілити їх з точністю проведення на календарний план. Без точного розрахунку кожної процедури не обійтись. Інакше можна зазнати великих збитків.
Як провести розрахунок обсягів земляних робіт
Розрахунок обсягу земляних робіт є важливим для прийняття відповідальних технологічних рішень, коли готується архітектурний проект або йде будівництво. Для цього будуть потрібні додаткові вимірювання та обчислення. Важливо знати, як порахувати куб землі правильно, адже його потрібно витягти з траншеї або котловану. Знайдена величина дозволить визначити яка техніка підійде для виїмки та вивезення землі. Адже не кожна машина готова похвалитися досконалими характеристиками та великими обсягами.
Щоб правильно розрахувати роботи, необхідно одразу оцінити рельєф території. Якщо він відноситься до складних і потребує додаткових змін, починають все з вертикального планування. Мається на увазі вирівнювання поверхні шляхом ущільнень або виїмки.
До основних видів земляних робіт відносять:
- розпушування ґрунту – таку процедуру проводять попередньо;
- вилучення землі у відвал;
- створення насипів – коли необхідно ущільнити ґрунт;
- створення траншей та котлованів, та їх засипання – з метою прокладання трубопроводів, ущільнення ґрунту та створення фундаменту;
- вирівнювання укосу котловану та зачистка дна земляних споруд.
Усі земляні роботи відносяться до попереднього етапу будівництва. Тому точний прорахунок допомагає визначити дату, коли будівлю можна буде заздалегідь ввести в експлуатацію.