Сутність будівельної сітки
Першим кроком серед завдань створення основи є розподіл точок і ліній тих об’єктів, які будуть зводитися на будівельному майданчику. Від того, наскільки точно і правильно будуть проведені геодезичні дослідження, буде залежати кінцевий результат якості конструкції на фініші, перед здачею в експлуатацію.
- Проєкт. На даному етапі сітка буде служити базовою точкою відправлення розбивочних робіт, і установки устаткування. Тому проєкт слід розробити заздалегідь. Будівельна сітка являє собою квадрати та прямокутники, сторони яких будуть завжди паралельні осях будівлі або споруди. Головним фактором їх розподілу називають збереження найбільших одиниць в процесі фізичної реалізації сітки.
Розмір будівельної сітки в основному становить 100-200 метрів, максимально до 400 метрів, все залежить від розмірів споруди, і його типу. Не варто квадрат робити сильно великим, але і сильно маленьким теж.
- Розбивка на місцевості. Для здійснення розбивки будівельної сітки креслення необхідно перенести в точності на будмайданчик, маркіруючи важливі елементи мітками. Для цього важливо знати розмір і розташування будівлі, його висоту, граничні відстань з іншими об’єктами і спорудами. Все розбивки виробляють відповідно до нормативів і законодавством.
- Метод прямокутних координат. У процесі створення сітки часто користуються прямокутною системою координат: для цього проєктні координати підбирають таким чином, щоб це були позитивні числа, цілі та кратні розміром сторони сітки. При цьому осі споруджуваного споруди повинні бути паралельні сторонам будівельної сітки. А розташування проєктної точки визначається видаткової лінією.
- Визначення висоти на майданчику. Геодезичні роботи при розбивці споруд необхідно проводити виходячи від точок опори та планово-висотних обґрунтованих ліній. Точки опори – це державні та відомчі опорні мережі, щодо яких і виносять плани й червоні лінії.
Виходячи з перерахованого вище можна зробити висновок, що геодезична разбивочная основа необхідна для:
● вивчення фізичних властивостей місцевості, яка забудовується;
● визначення можливих технічних підключень будівель;
● правового обґрунтування меж ділянок.
Якщо допустити порушення при проєктуванні геодезичної основи, це призведе до серйозних і невтішних наслідків, аж до визнання споруди аварійної, і можуть відмовити при введенні в експлуатацію.
Звертайтеся до нас і ми допоможемо створити вам геодезичну основу. Наші фахівці мають багаторічний досвід в подібних роботах. Ми надамо весь комплекс робіт, роз’яснимо всі етапи й будемо тримати в курсі всього, що відбувається. Таким чином ви будете впевнені в тому, що все йде за планом. Всі роботи виконуються на вищому рівні й відповідно до чинного законодавства України.