Зміна цільового призначення земельної ділянки

Про зміну цільового призначення земельної ділянкиПро зміну цільового призначення земельної ділянки

Процес зміни цільового призначення земельної ділянки

Іноді виникають ситуації, коли необхідно змінити цільове призначення ділянки землі. І досить часто землю ділянки землі з особистого селянського господарства (ОСГ) необхідно змінити для будівництва жилого будинку. Процес цей досить складний та дуже затратний. Без залучення спеціалістів землеустрою теж не обійтись. Але для початку варто чітко розуміти, з чого почати та що робити.

Щодо самого порядку зміни цільового призначення, то на сьогодні триває так званий перехідний період. Так, згідно зі ст. 20 Земельного кодексу України, цільове призначення земельної ділянки можна змінити подавши відповідну заяву та не розробляючи при цьому проєкт землеустрою. І водночас зробити це можна лише при внесенні відповідних відомостей до Державного земельного кадастру. І до того часу, поки залишається необхідність внесення цих даних, залишається необхідний і проєкт землеустрою.

Сам процес зміни цільового призначення схожий на процес відведення земельної ділянки, за винятком деяких особливостей.

Етапи передачі землі з ОСГ під будівництво

Для зміни цільового призначення земельної ділянки не потрібно отримувати жодних спеціальних дозволів.

1Першим етапом є подання заяви на зміну цільового призначення ділянки землі, яка обов’язково має бути засвідчена нотаріально. Саме на підставі такої заяви виконуватиметься розробка проєкту землеустрою.

2Другий етап – безпосередньо розробка проєкту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки. Надають подібні послуги спеціальні землевпорядні організації, які мають серед співробітників інженерів-землеупорядників. На цьому етапі необхідно укласти договір із такою компанією. Якщо говорити про терміни, то в середньому на створення проєкту йде близько одного місяцю. За цей час вносяться усі необхідні дані та розробляється землевпорядна документація. Узгоджується ж проєкт лише у випадках, прописаних у Земельному законодавстві.

Важливо! При затвердженні проєкту зміни цільового призначення обов’язковою є наявність затвердженого генерального плану та плану зонування. Для того, щоб розуміти, затверджено ці документи чи ні, слід звернутися до уповноваженого органу (міськради, сільради тощо).

3Наступним етапом є затвердження проєкту. І тому його передають до органу місцевого самоврядування, який або затверджує його, або приймає рішення про відмову. У другому випадку рішення можна оскаржити у суді.

4У разі, якщо проєкт затверджено, наступний етап – внесення інформації у Держгеокадастрі щодо зміни цільового призначення. Підтвердженням цього є відповідна виписка.

Важливо! Внесення інформації щодо зміни цільового призначення ділянки землі здійснюється безоплатно.