Геологія для фундаменту

Вступ

Сьогодні ми можемо спостерігати період постійного будівництва. Щодня зводять все нові й нові будинки, проте не всі вони служать довго. Іноді люди стикаються з тим, що новий будинок дуже швидко дає тріщини, що веде до додаткових витрат для усунення всіх проблем. Тому ще перед будівництвом необхідно вжити заходів, які дозволять уникнути неприємних ситуацій у майбутньому. І насамперед це стосується геології земельної ділянки.

Правильний фундамент – запорука міцної та безпечної будівлі. А ось вибір типу фундаменту безпосередньо залежить від ґрунту, на якому ця будівля будуватиметься. Якщо даних про ґрунт не мати, то надалі можна зіткнутися з просіданням, тріщинами і навіть руйнуванням готового об’єкта.

Геология участка под строительство фундамента. Геологические изыскания. Цена, ошибки.Геология участка под строительство фундамента. Геологические изыскания. Цена, ошибки.

Інженерно-геологічні вишукування

Геологія земельної ділянки або як правильно називається інженерно-геологічні вишукування являє собою особливе вивчення, проведенням якого займається інженер-геолог. У ході цих досліджень виходить детальна інформація щодо рельєфу, властивостей ґрунту, глибин пролягання підземних вод. Отримана інформація дає можливість заздалегідь виявити небезпеку як зсув або обвалів.

Навіщо потрібна геологія для фундаменту ТОП 5 причин?

Геологія грає ключову роль у визначенні оптимального типу та конструкції фундаменту для будівлі. Ось ТОП 5 причин, чому геологічні вишукування є невід’ємною частиною процесу планування та будівництва фундаменту:

1 Оцінка ґрунтових умов: Геологічні дослідження надають важливу інформацію про склад, структуру та механічні властивості ґрунтів на будівельній ділянці. Це є критичним для визначення, наскільки стійким буде фундамент і які конструктивні заходи необхідно вжити.

2 Визначення необхідності підкріплення: Геологічні дослідження дозволяють виявити наявність слабких або нестійких шарів ґрунту, які можуть вимагати додаткового підкріплення або спеціальних конструкцій для забезпечення безпеки фундаменту.

3 Виявлення водних режимів: Інформація про рівень ґрунтових вод та водонепроникність ґрунтів є важливою для визначення оптимального рішення для водонепроникного фундаменту або систем дренажу.

4 Уникнення осідань та деформацій: Геологічні дослідження дозволяють враховувати можливі осідання та деформації ґрунтів, що допомагає підібрати конструктивні рішення для уникнення проблем з фундаментом у майбутньому.

5 Ефективне використання ресурсів: Знання геологічних умов дозволяє оптимізувати використання будівельних матеріалів та ресурсів, враховуючи особливості ґрунтового покриву та уникнення зайвих витрат.

Геологічні дослідження для фундаменту є критично важливим етапом у будівельному процесі, оскільки вони дозволяють точно планувати та конструювати фундамент, забезпечуючи його тривалу та надійну роботу.

геологія для фундаменту

При цьому не варто зважати на геологічні вишукування сусідніх ділянок. Якщо сусід спокійно побудував будинок, це зовсім не означає, що й у вас ґрунт підходить під будівництво.

Проведення геологічних вишукувань дає відповіді на такі основні питання:

  • яка щільність та вологостійкість ґрунту;
  • який рівень ґрунтових вод і скільки вологи містять гірські породи;
  • скільки солі в ґрунтових водах.
Геологія для фундаменту

Це ті фактори, які знадобляться, щоб визначити фактори ризику і на підставі яких визначається тип фундаменту спеціально під вашу ділянку.

Чи можна виконати геологію ділянки самостійно

Якщо ви все-таки хочете не запрошувати спеціального геолога з метою проведення досліджень і тим самим заощадити кошти, то це ваше рішення.

І якщо ви хочете провести такі дослідження самостійно, то будьте готові до того, що робиться не один день. А точність, яку ви отримаєте бути не високою.

І в результаті це може негативно вплинути на фундамент. Тому при плануванні будівництва все ж таки краще скористатися послугами професіоналів і провести якісні геологічні дослідження.

Ви отримаєте точний аналіз ґрунту, правильний фундамент та безпечну та надійну готову будівлю.

Скільки коштує геологія ділянки та чи можна заощадити

Якщо загалом говорити про вартість такої послуги, як геологія земельної ділянки, то вона коштуватиме приблизно 7000-8000 грн.

Може здатися, що це велика сума. Однак якщо зважити на той факт, що зведення коробки будинку в центральній Україні обходиться власникові в суму, що дорівнює 2-3 мільйонам грн, то витрати на геодезію зовсім незначні та становлять лише 0,3% від витрат.

Отже, постає питання, а чи варто взагалі заощаджувати таку незначну суму на геологічних дослідженнях? Звичайно, ні!

Правильний фундамент, вибір якого здійснюється на підставі таких досліджень унеможливить усадку, не дасть тріщин і не перекоситься. А це у свою чергу забезпечить тривалість, а головне – безпеку експлуатації готового будинку.

Геологія для будівництва – спосіб позбавити себе непотрібних витрат коштів. Адже багато хто з метою зміцнення фундаменту вкладають у нього досить великі кошти, а геологічні можуть показати, що в такому “супер міцному” фундаменті немає потреби та спокійно можна коштувати будинок на дрібно заглибленому стрічковому фундаменті. А це значно здешевлює вартість будівництва.

Особливості геологічних вишукувань

Може здатися, що у дослідженні ґрунту немає нічого складного. Однак такий процес супроводжується низкою тонкощів та нюансів. А самостійні геодезичні дослідження досить складне завдання. Адже ви можете зіткнутися з тим, що на місці, де ви плануєте будівництво не один, а кілька типів ґрунту. І саме професійне дослідження здатне врахувати такі варіанти. Геологи визначають тип ґрунту по всій площі, а не в одному місці.

Довіряючи геологію земельної ділянки професіоналам ви отримаєте:

  • максимально повні геологічні вишукування;
  • правильно підібраний фундамент;
  • економію свого часу.

Будівництво – спочатку дуже затратна справа та економити на геології точно не слід. Зекономивши кілька тисяч гривень, ви ризикуєте отримати неміцний і навіть небезпечний будинок. Фундамент – запорука успіху, а він безпосередньо залежить від геологічних досліджень. Тому саме їх, а не сам фундамент можна вважати запорукою гарного будинку.

ПРАВИЛЬНАЯ ГЕОЛОГИЯ УЧАСТКА ПОД СТРОИТЕЛЬСТВО ДОМА. ВСЁ О ГЕОЛОГИИ: ОТ БУРЕНИЯ ДО ОТЧЕТАПРАВИЛЬНАЯ ГЕОЛОГИЯ УЧАСТКА ПОД СТРОИТЕЛЬСТВО ДОМА. ВСЁ О ГЕОЛОГИИ: ОТ БУРЕНИЯ ДО ОТЧЕТА
Топографічний план для геологів

Топографічний план місцевості є важливим інструментом для геологів під час виконання робіт, оскільки надає деталізовану інформацію про фізичну структуру та рельєф території. Ось кілька причин, чому топографічний план є необхідним для геологічних вишукувань:

1Орієнтація на місцевості: Топографічний план надає геологам змогу орієнтуватися на місцевості, визначаючи географічне положення, ознаки ландшафту та розташування ключових об’єктів.

2Межі досліджуваної території: Топографічний план М1:500 визначає межі та розміри досліджуваної території, допомагаючи геологам чітко визначити обсяг і масштаб досліджень.

3Аналіз рельєфу: Інформація про рельєф території, яку надає топографічний план, є важливою для геологів, оскільки рельєф може впливати на геологічні процеси та формування.

4Визначення геоморфології: З допомогою топографічного плану геологи можуть вивчити геоморфологічні особливості, такі як долини, гори, річки, що має значення для розуміння геологічної історії та процесів.

5Планування точок відбору проб: Геологи можуть використовувати топографічний план М1:2000 для визначення стратегії відбору проб та місць проведення досліджень.

6Оцінка доступності: Топографічний план вказує на наявність доріг, шляхів та інших комунікацій, що дозволяє геологам оцінити доступність інфраструктури для робіт.

7Безпека: Інформація про рельєф, гідрографію та інші особливості території допомагає геологам враховувати потенційні ризики та забезпечувати безпеку при проведенні досліджень.

Отже, топографічний план отриманий під час топозйомки виступає важливим інструментом для геологів, допомагаючи їм здійснювати ефективні та безпечні дослідження та аналізи на визначеній території.

5/5 - (13 голосов)